امیر عباس هویدا همیشه قبل از شب یلدا و نوروز به حاجی های میدان های میوه فروشی هشدار میداد که میوه را با قیمت مناسب به مردم عرضه کنید! وگرنه از خارج میوه وارد میکنم و میگذارم میوه "احتکاری" شما در انبارهایتان گند بزند و یکبار هم به تهدید خویش عمل کرد و روی بازاریان را کم کرد!
دولت هویدا بی شک یکی از دولت های مدرن و مردمی ایران بود که ضمن عدم دخالت در بازار آزاد تجارت همیشه مراقب بود قیمت ها به ضرر اقشار کم درآمد بالا نرود و از مصرف کنندگان حمایت کامل میکرد.

تصویر آغازین از ابر مرد تمداران ایران امیر عباس هویدا  و نازنین همسرش لیلا امامی؛ 
امیر عباس هویدا که خاص بودنش در پیپ و ارکیده همیشه بر سینه کت خود بود، از  او پرسیدن که آرزویت چیست در جواب گفت که هر ایرانی  یک پیکان داشته باشد، او خود نیز ماشین شخصی اش پیکان بود. 

همچنین او کسی بود که اولین کامپیوتر را در سال ۱۳۵۴ وارد ایران کرد.
اما چیزی که تا به الان در تاریخ کشور بی سابقه بوده و باعث شده تا روانشاد امیرعباس هویدا خیلی دیده شود این است که زمان نخست وزیری او سیزده سال قیمت اجناس را ثابت نگه داشت او به شدت میهن دوست بود و زمانی که توسط شورشیان پنجاه و هفت بازداشت شد و در دادگاه حاضر گشت قاضی از او پرسید که هویدا شما نخست وزیر بودید چه کردید؟ او در پاسخ گفت که من هر چه کردم وظیفه خود میدانستم و من کسی هستم که در دوران نخست وزیری اش سیزده سال قیمت ها روی یک رقم بود ، قاضی گفت خب که چی! و حضار خندیدند. 
او هنگام اعلام تنفس از سوی قاضی، در راهرو دادگاه به ضرب دوگلوله در سر توسط ملعون و جنایتکار انگلیسی هادی غفاری که تصویر اهریمنی اش را در زیر میبینید، جان باخت. 

(مردم و ملتی که ناسپاس باشند و تاریخ سرزمین خود را ندانند اهریمنان امور آنها را به دست میگیرند)

پ.ن: یلداتون مبارک ❤

هدیه من به شما کلیک کنید

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Brandon فروش و معرفی کالای برقی {انواع سیم، کابل، مینیاتوری،کلید برق، پریز و... } seo site ...Vanishing تبلیغات در مجموعه رسانه های پیک برتر education step by step driving Wayne تور های طبیعت گردی،داخلی و خارجی مدرسه تکواندو استاد شاهوردی